تبلیغات
کلوب هواداران تراکتور سازی تبریز : Tractor Club - ترک‌اوغلی:هوادار یعنی قرارداد سفید
کلوب هواداران تراکتور سازی تبریز : Tractor Club
تبلیغات

جدول لیگ قهرمانان آسیا گروهA

نظرسنجی
از نتایح تراکتور سازی راضی هستین؟تصاویر تصادفی
اطلاعات بازی بعدی

صفحات وبلاگ
لینكدونی
آدرسهای ورود
لوگو ما
لینكستان
        ترک‌اوغلی:هوادار یعنی قرارداد سفید اخبار لیگ برتر ,

تراکتور قلعه‌نویی بیشتر تاکید روی بازی مستقیم و ضربات ایستگاهی داشت. ولی تراکتور تونی بیشتر تاکید رو پاسکاری‌های ریز و یا به قول هواداران‌مان تیکی‌تاکا دارد

سایت گل- در یک عصر سرد زمستانی در تبریز یخزده چند ساعتی را میهمان مرتضی اسدی بودیم تا گفتگویی با کاپیتان بااخلاق تراکتورسازان داشته باشیم. به کلبه چوبی یکی از دوستان رفته و روی صحبت را با وی باز کردیم. صحبت‌های «ترک‌اوغلی» تراکتوری‌ها با خبرنگار گل در تبریز را در ادامه می‌خوانید.

بعد از ثبت ۴ برد، كسب دو تساوی مانع از صدرنشینی شما شد. در این‌باره توضیح می‌دهید؟

به نظر من می‌توانستیم صدرنشین باشیم اگر کمی در بازی با ذوب‌آهن مخصوصا نیمه دوم تمرکز لازم را داشتیم. می‌توانستیم استارت صدر را بزنیم ولی الان هم دیر نشده اگر ما در ۴ بازی آینده با همت بچه‌ها و حمایت هواداران بتوانیم ۱۲ امتیاز حساس را به دست بیاوریم صدرنشین می‌شویم.

تراکتور قلعه‌نویی بیشتر تاکید روی بازی مستقیم و ضربات ایستگاهی داشت. ولی تراکتور تونی بیشتر تاکید رو پاسکاری‌های ریز و یا به قول هواداران‌مان تیکی‌تاکا دارد

سایت گل- در یک عصر سرد زمستانی در تبریز یخزده چند ساعتی را میهمان مرتضی اسدی بودیم تا گفتگویی با کاپیتان بااخلاق تراکتورسازان داشته باشیم. به کلبه چوبی یکی از دوستان رفته و روی صحبت را با وی باز کردیم. صحبت‌های «ترک‌اوغلی» تراکتوری‌ها با خبرنگار گل در تبریز را در ادامه می‌خوانید.

 

بعد از ثبت ۴ برد، كسب دو تساوی مانع از صدرنشینی شما شد. در این‌باره توضیح می‌دهید؟

به نظر من می‌توانستیم صدرنشین باشیم اگر کمی در بازی با ذوب‌آهن مخصوصا نیمه دوم تمرکز لازم را داشتیم. می‌توانستیم استارت صدر را بزنیم ولی الان هم دیر نشده اگر ما در ۴ بازی آینده با همت بچه‌ها و حمایت هواداران بتوانیم ۱۲ امتیاز حساس را به دست بیاوریم صدرنشین می‌شویم.

جلوی ادامه ناکامی‌ها را با برتری مقابل ملوان گرفتید.

بازی حساسی بود و باید می‌بردیم که خدا را شکر بردیم. بازی هم بازی بدی نبود و البته در دقایقی کنترل بازی را از دست دادیم ولی زود به بازی برگشتیم و می‌توانستیم با هوشیاری بازیکنان گل‌های بیشتری نیز به ثمر برسانیم. جای شکر دارد که در ‌‌نهایت ۳ امتیاز را به دست آوریم تا بچه‌ها کمی از استرس خود کم کنند و از کورس قهرمانی عقب نمانیم.

قبل از بازی با راه‌آهن اعتصاب کرده بودید؟

یك مسائلی بود که برمی‌گشت به داخل تیم و مسائل انضباطی تیم که باید با مسئولین مطرح می‌شد. همچنین بابت ۴ برد پیاپی که داشتیم باید صحبتی با مسئولان می‌كردیم و در مورد پاداش و مسائل صحبت می‌شد تا در ادامه به مشکل نخوریم.

بعد از برد راه‌آهن ماجرای شادی در رختکن؟ (بدون تمرین خوب می‌بریم)

خب برد خوبی بود که مقابل راه‌آهن به دست آوردیم. راه‌آهن تنها تیمی بود که ما را در تبریز اذیت کرد و این برد باعث شادی و بگو و بخند زیادی در رختکن شد که شاید حرف شما هم جزئی از آن بود.

در مورد مشکلات بعد از بازی جلسه‌ای با جعفری داشتید؟

بله، جلسه خوبی داشتیم. چون در حضور ما با دو سه نفر از اعضای هیئت مدیره صحبت داشتند و قول مساعد دادند تا مشکلات حل شود که ما همچنان امیدواریم که حل خواهد شد.

کدام بازیکنان حضور داشتند؟

6 نفر از بزرگان بزرگ تیم بودند که نیازی به اسم بردن نیست.

در مورد البسه نیز مشکلاتی وجود دارد؟

بله مشکلاتی هست و چون لباس‌های ما از دوبی وارد می‌شود به همین دلیل با کمبود‌هایی مواجه هستیم.

در مقابل ذوب‌آهن دو نیمه كاملا متفاوت از خود نشان دادید؟

تا دقیقه ۵۵ بازی تراکتور فوق‌العاده بود ولی در یک صحنه بعد از دریافت گل به ناگاه تیم عقب‌نشینی کرد و با دو تعویض بدموقع تیم ما در لاک دفاعی فرو رفت و ذوب‌آهن با دو تعویض میدان را از ما گرفت.

خیلی‌ها اعتقاد داشتند که این موضوع به مشکلات مالی مربوط بود؟

به اعتقاد من چنین موضوعی وجود ندارد، چون اگر مشکل داشتیم از اول بازی این‌جوری بازی می‌کردیم نه تا دقیقه ۵۵ که باید ۳ یا ۴ هیچ جلو بودیم و بعد ناگهان بازی را ول کنیم!

ولی بین دو نیمه در رختکن صدا‌ها بالا رفته بود؟

من الان اصلا یادم نمی‌آید که صدا برای چی بالا بود ولی اصولا می‌تواند بحث فوتبال باشد. همیشه در درگیری‌ها و سروصداهای رختکن حتما پای من وسط هست ولی الان آن روز را به خاطر ندارم. البته بعد از بازی یك بحثی بین بازیکنان شد که بیشتر سر خارجی‌های جدید بود که بازیکنان چون زیاد پرتغال پرتغال می‌کردند، بازیکنان خارجی فکر کردند که به آن‌ها فحش می‌دهند که زیاد موضوع خاصی نبود و حل شد.

نیمه دوم مسلمان یک گل به تراکتور زد و شادی گل او خبرساز شد.

تراکتور تیم بزرگی است و گل زدن به این تیم آرزوی هر بازیکنی است و بازیکنی که در یادگار به ما گل می‌زند دوست دارد خوشحالی کند و شاید این خوشحالی کمی بیش از حد بود که این حواشی را در پی داشت ولی نباید دیگر کش داد و بیش از این او را بزرگ کرد.

جنجال شادی گل او برای شما بد نشد چون تساوی خانگی شما زیر ذره‌بین نرفت؟

ما نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم، چون ما ۲ امتیاز حساس را از دست دادیم و همین دو امتیاز باعث ناراحتی‌های زیادی میان بازیکنان شد و می‌توانستیم با توجه به بازی استقلال به صدر جدول بچسبیم.

در نیم‌فصل یارگیری تراکتور چطور بود؟

بابت بازیکن ایرانی شناخت داشتیم ولی بابت بازیکن خارجی خود کادر فنی نظر مساعد داشتند.

برای لیگ قهرمانان آسیا این یارگیری کافی بود؟

به نظر من باشگاه هر چه در توانش بود انجام داد ولی خیلی دیر! ما باید خود را برای آسیا محکم می‌بستیم که متاسفانه نشد و ما روی نیمکت و حتی در ترکیب اصلی مشکل داریم.

در آسیا مشکلی نخواهید داشت؟

با تجربه‌ای که من دارم اگر بتوانیم امتیازات خانگی را با حمایت هواداران و همت و تلاش نفر به نفر بازیکنان تراکتور و مجموعه حمایتی باشگاه بگیریم شک نداشته باشید جزو سهمیه صعود به دور بعد هستیم.

تا کجا می‌توانید در آسیا بالا بروید؟

تا جایی که جا بدهد. به هر حال فوتبال است، هر چقدر بزنی جا دارد!

از هواداران تراکتور بگویید؟

یکی از دلایلی که من در تیم تراکتور ماندنی شدم همین هوادار بود. برای همین می‌گویم هوادار یعنی قرارداد سفید!

ولی رفته‌رفته دارند کم می‌شوند؟ دلایل؟

به نظر من بد نتیجه نگرفتیم و رتبه دوم و با ۱۰ بازی مانده به آخر. ولی این‌که دنبال دلیل باشیم به نوع کار تیم برنمی‌گردد و فکر کنم کمی از عطش هواداران کم شده است. من سال اول که تمدید کردم، گفتم که شرط می‌بندم سال بعد هواداران کمتر خواهند شد و آخر فصل هم همین موضوع را دیدیم و در تمدید دوباره باز گفتم که امسال نیز کمتر خواهد شد که همان‌طور که می‌بینید کمتر شده است.

در آسیا این استقبال چطور خواهد بود؟

امیدوارم در آسیا سنگ‌تمام بگذارند و تاریخی شوند و تاریخ‌ساز بمانند.

هواداران در لیگ از تراکتور قهرمانی می‌خواهند، در آسیا چه توقعی دارند؟

فوتبال یک کار گروهی است و همه به هم مربوط می‌شوند. مدیریت، کادر فنی، بازیکنان و در ‌‌نهایت هواداران که اگر با هم یکدل و متحد شوند مطمئنا نتیجه دلخواه هواداران و تیم تراکتور را خواهیم گرفت.

شما ۹۹ بازی پیاپی در لیگ بر‌تر دارید و یک بازی مانده به ورود شما به باشگاه صدتایی‌ها  سه‌اخطاره شدید!

متاسفم...

شما مدافع وسط بازی می‌کنید و اصولا مدافعان کارت زیاد می‌گیرند ولی شما نه. رمز موفقیت‌تان چیست؟

به نظر من بازیکن پست دفاع وسط باید باهوش، بازی‌خوان و سرعتی باشد.

چرا به تیم ملی دعوت نمی‌شوید؟

خودم هم ماندم... تمام تلاشم را و تمام تجربه‌ام را در این دو سالی که کی‌روش سرمربی تیم ملی بوده به کار گرفتم و حتی بار‌ها از نزدیکان و مربی حال حاضر تیم تراکتور شنیدم که دعوت می‌شوم ولی...

خود را در حد فیکس تیم ملی می‌دانید؟

باید کار‌شناسان نظر بدهند چون مربی تیم ملی که مرا نمی‌بیند و به نظر خودم برای فیکس بودن از فیکس‌های تیم ملی کم ندارم.

در مصاحبه‌ای گفته بودید که برای این اردو از شما مدارک هم گرفته بودند؟

از من مدارک خواسته بودند و حتی پزشک تیم ملی با پزشک تیم ما در مورد صحت و سلامت چند تا از بچه‌ها صحبت کرده بودند.

دو بازی ضعیف تراکتور نمی‌تواند دلیلی بر عدم دعوت باشد؟

به نظر من دو بازی بد هم نبود بلکه در این دو بازی که شما می‌گویید ما فقط یک نیمه آن را بد بودیم. در عوض از تیم‌هایی که از ما پایین‌تر هستند ۳ یا ۴ بازیکن دعوت شدند، پس چرا با این همه بازی بد دعوت می‌شوند؟ اصلا معلوم نیست معیار دعوت به تیم ملی چیست!

امسال چرا تراکتور این‌قدر حاشیه دارد؟

به نظر من دلیل آن مدیریت باز تراکتورسازی و همچنین مربی تیم است که با فرهنگ ایران بیگانه بود.

جمع کردن این همه حواشی کار هر کاپیتانی نیست. این را قبول دارید؟

صد درصد.

چطور شما از پس جمع کردن این همه حواشی برآمدید؟

چون همه با هم رفیقیم و متفق‌القول و هم‌نظریم که کشتی تراکتور را به ساحل آرامشی که هواداران دوست دارند برسانیم.

ولی خیلی‌ها اعتقاد دارند که قدرت کاپیتانی شما بوده که تا حدودی حواشی را جمع کرده است؟

من فکر می‌کنم که هم بچه‌ها و هم باشگاه و مهم‌تر از همه هواداران بودند که تا حدودی کمک کردند به جمع شدن حواشی. با تشویق‌های خود و «عیبی یوخ» معروف خود.

از کاپیتان تراکتور می‌خواهیم تراکتور تونی را با تراکتور قلعه‌نویی مقایسه کند.

تراکتور قلعه‌نویی بیشتر تاکید روی بازی مستقیم و ضربات ایستگاهی داشت که جواب هم داد. ولی تراکتور تونی بیشتر تاکید رو پاسکاری‌های ریز و یا به قول هواداران‌مان تیکی‌تاکا دارد. هر دو مربیان باکیفیتی بودند و هستند. در زمان امیرخان تیم تراکتور نایب‌قهرمان لیگ شد که افتخاری بود و امسال نیز تراکتور تونی در تلاش است که بتواند قهرمان لیگ شود. نمی‌توان گفت کدام بهتر است چون هر روشی در هر جایی جواب نمی‌دهد ولی خوشبختانه در تبریز تا به اینجای کار همه روش‌ها جواب داده است.

با کدام مربی ارتباط نزدیک‌تر و راحت‌تری داشتید؟

با هر دو مربی ارتباط خوبی داشتم و مشکلی نبوده...

رمز محبوبیت تونی در تبریز چیست؟

چه کسی اینجا محبوب نبود که تونی هم نباشد؟ مگر امیر قلعه‌نویی محبوب نبود؟ مگر فرازخان محبوب نبود؟ مگر واسیلی گوجا محبوب نبود؟ من اعتقاد دارم که تبریز و تراکتور جو عجیبی دارد و با جرات می‌توان گفت محل پیشرفت است و تا به حال همه در این‌جا موفق شده‌اند مگر این‌که خودشان نخواسته‌اند و خودشان را به جاده خاکی زدند. شفق محبوب بود و موفق که به‌جای وی جعفری آمد و‌‌ همان شرایط را پیدا کرد. و یا فراز كمالوند محبوب و موفق بود که بعد از آن امیر و تونی... و یا هر بازیکنی که الان در تیم می‌بینید. در تبریز کسی پسرفت نمی‌کند و همه محبوب و قابل احترام مردم هستند.

اخبار غیررسمی از مذاکرات رویانیان با تونی حکایت می‌کنند.

من اطلاعی ندارم...

جعفری در جمعی خصوصی عنوان کرده است که برای سال آینده باید فکری کرد چون تونی مدیریت ندارد و در تیم حاشیه‌ساز می‌شود.

این نظر مدیرعامل است و خود آقای جعفری باید جواب این سوال را بدهد.

گفتید این‌جا همه موفق هستند ولی کسانی هم که از تراکتور جدا شده‌اند پیشرفتی نداشتند، دلیلش چیست؟

خوب شاید این هم برگردد به همان قضیه محبوبیت که در سوال قبلی گفتم. ولی منظورتان چه کسانی هستند که پیشرفت نداشته و یا پسرفت داشته‌اند؟

پولادی، کرار، آندو، نصرتی، شفق مدیرعامل و فراز کمالوند محبوب؟

خب جوّ تبریز موفقیت‌ساز است ولی همه این نام‌هایی که آوردید موفق هستند و من هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

البته حاتمی در این فصل طلسم را تا به اینجای کار شکسته است.

سوال بعدی لطفا...

نمی‌خواهم بگویم طرفدار کدام تیم هستید چون می‌دانم جوابش تراکتور است. پس خارج از ایران طرفدار کدام تیم هستید؟

منچستر یونایتد. عشقم منچستر است و لایق این عشق هست.

صحبت زیاد شد؛ دیدار با گهر را چطور می‌بینید؟

۳ امتیاز و بس...

حرف آخر؟

جا دارد از همه مردم خونگرم و هواداران باعشق تیم تراکتور ممنون باشم به خاطر حمایت و احترامی که در این سه سال من از این عزیزان دیدم. من تا روز آخر با تعصب و غیرت خود برای جبران تلاش خواهم کرد.

نوشته شده توسط Farshad Gold ساعت 02:59 بعد از ظهر در روز : سه شنبه 24 بهمن 1391

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین

فید خوان rss reader